ОТКУП ПУБЛИКАЦИЈА ЗА БИБЛИОТЕКЕ ЗА 2023. ГОДИНУ

Комисија за откуп књига Министарства културе и информисања Републике Србије је према пријавама на Конкурс за откуп публикација за библиотеке за 2023. годину направила шири избор наслова објављених 2022. године. Анализом понуђених наслова, Комисија за набавку књига Народне библиотеке Смедерево је у складу са потребама Библиотеке одабрала 645 наслова, односно 1.395 књига (поједини наслови су узети у више примерака), од 191 издавача. Укључујући и књиге од изузетног значаја (обавезни примерак у Откупу), наша ће библиотека бити богатија за 777 насловa, односно 1.547 књига.

Међу одабраним насловима од стране библиотекара нашли су се: Народна ношња Тихомира Р. Ђорђевића, Све песме Иве Андрића, Анђеоски врт Дејвида Хјусона, Круг двојке Маше Ребић, Српски средњовековни грбови : преглед историје српске средњовековне хералдике према савременим реконструкцијама из сталне поставке Војног музеја у Београду Николе Гиљена, Историја пчела : роман Маје Лунде, Монахиња Јефимија – новија сазнања : зборник радова, Богословље код Срба: изазови и перспективе : зборник радова са научног скупа, Бајке српских писаца : антологија, Едиција Србија 19141918, Никола Тесла (1856–1943) : знање, мисао и стваралаштво : самообразовање Николе Тесле са освртом на образовање Дренке Добросављевић, Једна жена Ани Ерно, Жене које купују цвеће Ванесе Монфорт, и многе друге.

Библиотекари са Одељења набавке и обраде спремно очекују пријем и процес обраде књига са циљем да оне што пре буду доступне нашим корисницима.