Стручна посета Сајму књига

Колектив Народне библиотеке Смедерево је, у четвртак, 22. октобра, посетио 67. Међународни београдски сајам књига. У оквиру стручног обиласка Сајма, библиотекари НБСД су присуствовали отвореном Округлом столу са темом Стављање ван снаге – тарифе или библиотеке?” у организацији Библиотекарског друштва Србије.

Учесници су били проф. др Александар Јерков, управник Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ у Београду, адвокат Душан Мијатовић, представник организације ООРП, Јовица Кртинић, директор Библиотеке „Милутин Бојић“ у Београду, Гордана Вучковић, Народна библиотека „Вук Караџић“ у Крагујевцу и адвокат Милан Павлица.

Модератор програма је био Небојша Цвејић, председавајући Секције матичних библиотека БДС.

Учешће у дискусији је узела и Марина Лазовић, директорка Народне библиотеке Смедерево, и својом изјавом пренела став колектива уз речи подршке Библиотекарском друштву Србије за иницијативу одлагања ступања на снагу наплате ,,Тарифе накнаде за давање на послугу оригинала и умножених примерака ауторских дела издатих у штампаној форми”.