137. Смедеревска јесен и три завичајна писца у Библиотеци

Народна библиотека Смедерево сваке године учествује у програму који прати „Смедеревску јесен“,  градску манифестацију које се одржава по 137. пут. Наши суграђани су имали прилику да присуствују књижевним сусретима са тројицом завичајних стваралаца.

У понедељак, 2. септембра 2024. године, представљена је нова књига завичајног аутора Небојше Јанковића „У Врту наше Пресвете Богородице”. У програму су учествовали Саша Николић, Срећко Ивановић и аутор. Публикација „ У Врту наше Пресвете Богородице” објављена је у издању Народне библиотеке Смедерево и Штампарије Newpress.

У уторак, 3. септембра  2024. године, завичајни аутор Саша Еди Ђорђевић представио је своје романе „Доктор”, „Уметник” и „Усташа”. Аутор је говорио о свом стваралаштву, музичкој каријери, плановима.

Обе вечери разговор са гостима водила је Драгана Лазић.

У среду, 4. септембра, на Дечјем одељењу Библиотеке Јовица Тишма, завичајним ствараолац за децу говорио је о својој најновијој књизи „Циле, заљубљено пиле“.

Програм водила је Вишња Рајковић Мрдаковић.